Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Nebojte sa, je to len šteňa (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

1 2 3 4 5 > >>

Hodnoť

 

...pridavam sa k Vasej prosbe, psickari, vodte si svojich psikov na vodzke, ak ste na verejnom priestranstve, nikdy neviete, co vas psik urobi, stale je to zviera, dakujem za pochopenie, nas nepsickarov...coraz castejsie mam pocit, ze je vsetko naruby, pes sa spovazuje za viac, ako clovek a ked ma niekto strach zo psov alebo k nim citi nedajboze odpor, tak je netvor. Kam tento svet spreje?
 

Pes je zviera a urecne plemena

su na pracu.

Zaroven cast plemien bola urcena na ochranu majetku a zvierat a toto ostava v ich DNA. V rukach majitelov co nemaju skusenosti su, ako odistena zbran, preto nie raz na to doplatia prave majitelia a ich okolie.
Pes utoci v zlomku sekundy a neda sancu na obranu, bez pomci je tazke cokolvek urobit.
 

A potom su este

mali, hystericki a nevycvicitelni psi, ktori v svojej hyperaktivite a nezvladnutelnosti utocia na vsetkych a vsetko. Kolorit dokresluju ich nedotklivi majitelia, ktori uz davno rezignovali na akykolvek vycvik a kulturu psieho spolunazivania so zvyskom susedstva. Zaplava psov v nastupujúcej socialnej vymene za deti je novodobym morom. Ale to uz je len dalsia kvapka do dekadentnej civilizácie.
 

 

To je zial omyl. Neexistuju nevycvicitelne plemena. Je to o cloveku a nakolko je schopny dat psovi strukturu svorky. Nasledny vycvik je len detail. Takze chyba je VZDY (99.99%) v cloveku. Vychoval som vela psov. Od utleho detstva, a sam som spravil vela chyb. Problem je ked si majitelia myslia ze pes je ich dieta. Ale to naznacuje iny problem.
 

Bohuzial nasa civilizacia

si psami nahradza deti. Psik sa kupuje detom, bezdetnym parom i opustenym starym rodicom. Je to pohodlnejsie, vzdy mile a dobre sa pritom obsluhuje smartfon. Len málokto ma cas ho vycvicit. Kvitujem vase priznanie, ze je to narocna uloha.
 

stefan

Nemali by aj ludia chodit na voditku?Nikdy neviem,co mi moze taky psychopat,vrah,deviant,kriminalnik,vagabund urobit.Prosim vas,aby som sa aj ja mohol v klude vecer poprechadzat po uliciach mesta.
 

 

Ľudia sú svojprávne osoby. Keď na niekoho zaútočia, nesú si pred zákonom za tento čin zodpovednosť. Pes svojprávny nieje, pes si dokonca ani neuvedomuje, že niečo ako zákon existuje.
Keď veziem autom dieťa. musí byť toto umiestnené v sedačke, pripútané pásmi atď. Keď sa zamestnanec chystá zvárať, musí mať písomný príkaz, musí zabezpečiť, aby nedošlo k vzniku požiaru. Podobných príkladov, kedy sú ľudské činnosti obmedzené tak, aby nehrozilo nebezpečenstvo je veľa.
Psíčkari sú špeciálna fajta ľudí. Každý, ale úplne každý z nich sa bude zaklínať, že ten jeho pes je dobre vychovaný a to až do okamihu, kedy ten jeho pes nezaútočí. Chce sa po nich strašne málo, aby mali svojich psov na vôdzke... zdá sa, že aj to ich obťažuje. Choďte sa poprechádzať po meste a pokiaľ možno nikoho nepokúšte... ak máte pocit, že ste intelektuálne na úrovni psa, čo s tým spravíme. Že práve v tom je jadro problému, to vám asi nevysvetlíme.
 

Besni ludia

by museli nosit náhubok a zvieraciu kazajku, aby neublizili, ale povazuju sa za svojprávnych... takze treba byt obozretny.
 
Hodnoť

Nuž - ďalší, v poradí...

...100 x ixtý článok o vraj nevychovaných a agresívnych psoch, v ktorom sa - ako inak, samozrejme, vyskytuje klišé "o paničke s mobilom a šteňati" a "zaručené" info o tom, koľko ktorý pes váži, pretože váha psa - to je to, čo každý ihneď presne nie odhadne, ale rovno určí.
Predovšetkým - každý pes, ktorý je na prechádzke vonku, má byť / musí byť na vôdzke. O tom nebudeme diskutovať. Ani o tom, že za psa, jeho výchovu a výcvik, vždy zodpovedá majiteľ / -ka psa.
O ostatnom nebudem ani písať, je to zbytočné. Článok je v podstate namierený paušalizujúco proti psom a nie proti ich majiteľom, majiteľkám. To je dnes v móde.
Ktovie, čo by autorka napísala, keby ju alebo niekoho z jej blízkych, rodiny zachránil pes - záchranár: lavínový či cvičený na záchranu topiacich sa...
Mimochodom - ja sa zvyknem obávať opilcov na verejnosti. Často sú agresívni, vyvolávajú bitky bezdôvodne s okoloidúcimi, neraz niekoho nevinného na ulici dokopú, zrania, aj veľmi ťažko s trvalými následkami, dokonca neraz aj zabijú - ako toho Henryho v centre Bratislavy, ako toho mladého futbalistu v Dobšinej...
Koľko ľudí napr. vlani, či tohto roku na Slovensku prišlo o život po útoku psom?
 

 

A týmto výplodom ste akože čo chceli povedať? Že vlastne agresivne a nevychované psy neexistujú alebo sú len druhoradý problém, ktorí niektorí zveličujú a vačší problém su opilci a treba sa radšej o nich baviť (aj keď téma sú psy)? A inak doma v hlavičke všetko v poriadku?
 

Nikde a napokon ani nikdy...

...som nenapísal a ani to netvrdím, že neexistujú aj agresívne, nevychované, nevycvičené, nesocializované psy. Napísal som, že každý pes na verejnosti musí byť na vôdzke a za každého psa zodpovedá v plnej miere jeho majiteľ alebo majiteľka. Máte niečo proti týmto mojim tvrdeniam?
Zaujímavé je, že autorka síce má od detstva panický strach zo psov, možno až fóbiu, ako píše - ale sedem rokom si v domácnosti držala psa. To mi nesedí - predsa ak mám z niečoho fóbiu alebo som na niečo alergický, tak si to nedám do domácnosti. Mám preto dojem, že celý článok "pláva na vode." Ale, samozrejme, písať si môže každý o čom chce.
Alkohol a alkoholici, ale aj drogy - to považujem za oveľa nebezpečnejšie pre okolie, než voľne pustený pes. Denne, skutočne denne sa dejú napr. dopravné nehody, pri ktorých vinník bol pod vplyvom alkoholu a najnovšie aj drog. Pri tých nehodách zomierajú ľudia, alebo prichádzajú k rôznym, aj veľmi ťažkým zraneniam, o materiálnych škodách nevraviac. Na našich cestách rastie agresivita, bezohľadnosť, arogancia a pod. Chcete to vari spochybniť či poprieť? Ale to akosi nikto nerieši - donekonečna treba riešiť "paničky s mobilom a ich voľne pusteného psa." Mňa žiadne psy neohrozujú - pretože viem ako s nimi vychádzať, zato mám neraz obavy sadnúť si do auta a ísť dajme tomu 200 - 300 km, pretože neraz sú to jazdy ako "o nervy a o život," hlavne v niektorých oblastiach Slovenska, ale aj v Bratislave. Niekto dokonca tvrdí, že tak nebezpečne a bezohľadne ako sa jazdí na Slovensku sa nejazdí nikde v Európe.
 

 

Nič proti vašim tvrdeniam, že každý pes musí byť na vôdzke a je zaň zodpovedný majiteľ. A je chvályhodné, ak ako majiteľ psa sa toho držíte. Polemizovala by som ale s druhým odsekom. Predovšetkým autorka článku nie je jediná, ktorá má panický strach pred psami a keby sa robil nejaký výskum, boli by ste prekvapený, že takých ľudí je veľmi veľa. Možno by to bolo aj pol na pol a to je už dosť, aby nám ostatným problém nebol ľahostajný. To, že vás žiadne psy neohrozujú, PRETOŽE VIETE S NIMI ZACHÁDZAŤ, je vyjadrenie, prinajmenšom svedčiace o nedostatku empatií k tým, ktorí "s nimi zachádzať nevedia" a preto majú z nich strach. Napr. starí ľudia, ženy, deti, mamičky s kočíkom... Skratka tá druhá polovica občanov, ktorí nedostali do vienka vašu odvahu. Chcete im to vyčítať? Nie všetci sme hrdinovia.
Čo hovoríte o alkoholikoch, drogách, agresivite, arogancii a bezohľadnosti na našich cestách, s tým možno len súhlasiť. Nikto to nechce ani poprieť ani spochybniť. Ale tu sa diskutuje o niečom úplne inom. Ak bude diskusia na vami nastolené OPRÁVNENÉ témy tiež sa mnohí iste radi pripoja.
Autorka článkom nijako neprejavuje nenávisť voči psom a ich niektorým majiteľom, len plne vystihla vnútorné pocity a myšlienky tých, čo majú so psov strach. Neberte to preto osobne. Skúste si predstaviť, že sú aj ľudia, ktorí pre stretnutie so psom, musia meniť svoju zaužívanú trasu, zažívajú hrôzu a stres a vlastne všetko, o čom sa v článku hovorí. Takéto vcítenie sa vnútra človeka iného je už znakom pochopenia psíčkara voči nepsíčkarovi.
A mimochodom, keďže sme ľudia rôzni, niektorí si liečia fóbiu aj tak, že si ju dajú do domácnosti. Dokonca to odporúčajú aj odborníci.
 

Ja mam panicky strach

pred hlupostou tejto vlady...a tiez si nepomozem...
 

 

Len to, čo sa nepáči vám, pán Droppa, je relevantné? To ako keď má niekto zlomenú nohu nemá si ju liečiť, lebo veď sú ľudia na vozíku, alebo amputovaní a to je predsa oveľa horšie? Srandovný prístup. Myslím, že treba apelovať na majiteľov psov aj na vodičov aby dodržiavali pravidlá a boli ohľaduplní.
Článok je uplne v poriadku, mám pre autorku pochopenie, pekne to vysvetlila. Psov milujem, mám 2 vlčiakov, ale v mladosti som sa bála hocijakého orecha. Moji psi majú VŽDY náhubok a väčšinou sú na vôdzke. Ak nie, sledujem situáciu do diaľky a ak je tam niekto, hneď ich beriem na vodítko. Mám skúsenosť, že náhubok pôsobí na ľudí hodne upokojujúco.
 

tak naozaj neviem

doteraz som sa akosi udržal, ale teraz mi to nedá:
1) ľudí, ktorí sa boja psov mi je ľúto a snažím sa domyslieť, že im niektorý možno ublížil alebo proste mali zlú výchovu (stretol som na prechádzke s mojim jazvečíkom mladú mamičku so škôlkárom ako mu hovorí: Pozor Peťko, pes ... brániac ho vlastným telom, ťahajúc na opačnú stranu chodníka). Hmm. Smutný prípad: mamička aj dieťa. Čo z neho bude? Je mi to ľúto, ale neprotestoval som, ona vie svoje ...
2) vo vchode som mal rodinku, kde mladá mama sa bála psa - jej manžel ma na to upozornil a hoci som mal hava na voľno, keď som ju zbadal snažil som sa jej vyhnúť, aby som zbytočne neobmedzoval ... časom si zvykla a pochopila že pes .. je pes
3) píšem preto, lebo CHCIEŤ mať psa STÁLE s náhubkom ... jednoducho nechápem ... je to síce fajn aby sa obmedzil pes čo zhltne všetko čo vidí, ale ... pes sa vetrá (klimatizuje) ústami/jazykom, s náhubkom je to náročnejšie a NEUSTÁLE nosenie psa ZBYTOČNE obmedzuje (hoci pes si možno vie zvyknúť aj na reťaz, tak prečo nie náhubok). Ale SVOJMU psovi by som to spravil iba kvôli predpisom, na chvíľu, kým psovi niečo hrozí
4) pes je (podobne ako dieťa) obrazom svojho pána; pozorujte pána a zistíte ako sa PRIBLIŽNE zachová pes :-(
5) psov nemilujem, ale ... asi sa mi s nimi ľahšie komunikuje ako s ľuďmi; pes HNEĎ ukáže či chce/nechce, sympatie aj vernosť ... my sme však VZDELANÍ, KULTÚRNI .. a PLÁNUJÚCI :-S

Autorku ľutujem, fakt, hoci jej neviem pomôcť. Proste moja sloboda končí tam kde začína sloboda niekoho iného: ale preto že mám zlomené srdce zakážem všetkým aby prejavovali sympatie k inému? že ja sa bojím psov, budem tlačiť ostatných aby obmedzovali svojich psov? Jasné, nech pobehujúci pes neobmedzuje ostatných, ale inak keď sú ulice prázdne (nad ránom, v noci) tak fajn ak viem obmedziť svojho mimo okolia citlivejšieho spoluobčana? Tolerancia je jedna vec, ale zbytočné obmedzovanie (ak viem svojho psa ovládať aby neotravoval ostatných) je niečo úplne iné.
100% ovládanie (asi) neexistuje, ale za konanie svojho psa RUČÍM, všetko čo spraví je moja vina a pokúsim sa obeť odškodniť (a viem na čo ďalšie sa mám v budúcnsti pripraviť)
 

pardón, preklep :-(

... ak viem obmedziť svojho psa aby nebol v blízkosti citlivejšieho spoluobčana
 

 

Vlčiak je vlčiak, budí strach a keď su este dvaja.... Košíky majú vždy, keď opúšťajú náš pozemok, doma ho samozrejme nemajú. Tie naše s náhubkom nemajú ziaden problém. Keď sa ide von, poslušne naň čakajú.
Myslím, že keď boli baby mladsie, boli na nich ľudia naštvaní keď ich vybrechávali pri plote. Ale s tým sme nič nerobili, plot je spoľahlivý, murovaný. Keď prislo na ne brechanie v noci, isli dnu. Jak sú starsie brešú málo.
 

 

Pan Droppa. Chytim sa ibe jednej vety z blogu, citujem "Psičkári mi dodnes tvrdia, že som ho musela niečím vyprovokovať". Poznam to na vlastnej kozi. Pocul som to od psickara na moju adresu po utoku jeho "bojovej civavy" na moje clenky tiez.

To ako ked vela (hlupych a zaostalych) ludi dodnes povie, ze dievcina si na znasilnenie moze sama, lebo nasilnika provokovala napriklad oblecenim.
 

 

Dodam - majitel psa isiel v jasne vyznacenej zone zakazujucej volny pohyb psov. Samozrejme bez vodzky.
A moja "provokacia" spocivala v tom, ze som ako je to na Slovensku na rozdiel od napr. Spojeneho Kralovstva, isiel po pravej strane chodnika. A tym som udajne skrizil cestu medzi majitelom a psom. A ten chudacik psik sa (podla majitela) iba zlakol.

Takze ziadne bachorky o panickach s tvarou oziarenou mobilom s neviniatkom psikom vykukajucom z kabelky. Realita spred dvoch tyzdnov,

Dodam - nohavice som si medzitym kupil nove. Natrhnute/nakusnute pouzijem pri zemnych pracach v zahrade,
 

 

Vyprovokovala ho tým, že tam vôbec bola, hahaha.
 

1 2 3 4 5 > >>

Najčítanejšie


 1. Juraj Paškuliak: Najhorší susedia sú chovatelia psov. Vytrvalo štekajúci pes vám zničí nervy 208
 2. Michael Achberger: Potravinová pyramída: takto budete jesť zdravo a aj schudnete 75
 3. INESS : Gastráče: Tri argumenty a päť pseudoargumentov 72
 4. Soňa Fröhlichová: Vodné priehrady vo Švajčiarsku priťahujú turistov, Jamesa Bonda i Tour de France. 55
 5. Michal Šimečka: Sú protesty v Bielorusku riadené zo zahraničia? Odpoveď v troch bodoch. 54
 6. Anton Kaiser: Letné Dudince 52
 7. Marián Hamada: O biskupovi chudobných, koronasporoch a ekonómkach vo Vatikáne 47
 8. Dominika Dongova: Návod na to, ako milovať muža 42
 9. Advokátska kancelária BÁNOS & KOŠÚTOVÁ : Ovčiarsky pes pohrýzol okoloidúceho, majiteľku už stihli obviniť. 27
 10. ADRA Slovensko: Bejrút 2020. Nočná mora, ktorá sa stala každodennou realitou 25

Rebríčky článkov


 1. ADRA Slovensko: Bejrút 2020. Nočná mora, ktorá sa stala každodennou realitou
 2. Štefan Vidlár: Fiškálsky gang
 3. Július Kovács: Je vôbec funkčný parlament aj počas 2 mesačných prázdnin? Berú plat aj s asistentmi.
 4. František Stručka: Sulík spravil pri predaji VSE lepší obchod než jeho predchodcovia. No šlo to i lepšie
 5. Miroslav Galovic: Slovenské Černobyle. Rekapitulácia prvej série.
 6. Štefan Vidlár: Jin a Jang
 7. Jozef Legény: Sulíkova energetická zrada - Slovensko zadný dvor nemeckej energetiky?
 8. Robert Štepaník: diel 45 - cover me
 9. Štefan Vidlár: Zabili nám Ferdinanda
 10. Miriam Studeničová: Nekompromisná kritika knihy Jozefa Kariku "Strach"


Už ste čítali?