Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Pomoc! Vypli nás! (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť

 

Spomínal kamarát ktorý bol vo Fínsku.
Pani, ktorá bývala na usadlosti mimo mesto nezaplatila poplatok za elektrický prúd.
O pár dní prišiel chlapík z distribučnej spoločnosti, spýtal sa, či je všetko v poriadku, či pani nemá nejaký problém a pripomenul, že je potrebné zaplatiť poplatok...
 
Hodnoť

 

Pamatam ked u babky zaviedli elektrinu v roku 1965.A predtym zili spokojne aj bez elektriny.
 

 

Pamätám keď pra-pra..babka nemala ladničku.Keď im došlo mäso,vybehla do tundry, skolila mamuta....
 

 

Elektrika až v roku 1965? To boli čo za lazy preboha...
 

 

Pamatam.ked babka v 1988 nemala vodovod. Zila spokojne.ved mala rumpal. Mama mi hovorila.ze aj kvoli tomu zdrhla z domu 18 rocna.
 
Hodnoť

Hmm

priatelia klud - pevne verim,ze elektrarne,ako kazda slusna firma za svoj omyl poskytne dotycnej babke nejaku kompenzaciu - napr. jeden mesiac elektrina zadara..
prepacte,zabudol som,ze sme na Slovensku
 

 

uff, ešte že si to zachránil poslednou vetou. Skoro som sa pridusila medovníkom pri zmienke o kompenzácií :))
 
Hodnoť

Nerozumiem

Nerozumiem zufalstvu dcery. Riesenie je banalne:
http://www.mvlstroj.sk/-pozico...
 

tak určiteeee..

Ideálne riešenie do paneláku. Veselého Silvestra aj všetkým susedom :-)
 
Hodnoť

autorka

Zaujímavé na tvojom príspevku je, že sa venuje ľadničke a chrápaniu brata, ale nekonkretizuje, prečo distribúcia elektrinu vypla.

Signifikantné!

Uvediem na ilustráciu skutočný príbeh vypnutia elektriny v paneláku, kde som domovníkom. Prišiel za mnou asi pred 2 rokmi dôchodca, starček asi 70 ročný, že prišiel z nemocnice, kde bol údajne 2 týždne a našiel manželku v byte bez elektriny. Či by som sa na to nešiel pozrieť, išiel som.

Nuž všetko bolo v poriadku, akurát elektrina za elektromerom nebola. Starček si náhle spomenul, že mu DOŠLA pred časom NEJAKÁ upomienka, ktorú samozrejme odignoroval! Pohrabal sa v kope pošty, kde ju aj skutočne našiel....

Nakoniec sme sa spolu dopátrali. Za starčekom prišiel "ďíííľˇˇer" a ponúkol mu "lepšiu cenu" elektriny. A tvrdil, že on VŠETKO, ale skutočne všetko vybaví. Takže starček spokojne podpísal zmluvu a na platbu sa tak pekne po slovensky a dôchodcovsky "vyooondil" a stále platil cez účet elektrinu pôvodnému obchodníkovi, pretože samozrejme ďííííílˇˇˇer" nemohol zmeniť príkaz z jeho osobného sporožírového účtu. Nový dodávateľ starčeka pourgoval a následne nechal vypojiť. Nuž akým sa tento "omyl" starčekom SKUTOČNE, ale naozaj, nezapríčinený nedoriešil ubehlo asi 10 dní bez elektriny.....

A to je veru neskutočné svinstvo od distribúcie elektriny, ako to môžu? To sa môže stať IBA na Slovensku!!!!
 

Aha, takže tí ktorým

išli peniaze za nič sa tvárili, že je všetko OK? Vieš stalo sami, že mi prišli omylom peniaze ne účet - podnikateľský a ja som hneď peniaze vrátil a nebolo to raz. Takže je to svinstvo od pôvodného obchodníka, keby starčekovi vrátil peniaze asi by mu napadlo, že je niekde problém.
 

 

Aj mne prisli par krat peniaze na ucet- zamestnavatelsky, asi omylom, od mojho zamestnavatela. Tvarilo sa to ako preplatene nadcasy, len som ziadne nebral :-) Doslo to spolu s vyplatou. Najprv som vahal,ci to ist riesit. Tak som to neriesil. Nestalo sa nic, dalsi mesiac mi prisla este vacsia suma. No co, ked maju bordel v systeme a uctovnictve, ich problem :-)
 

Atan

Priateľu, ty sa tváriš, akoby si žil na inej planéte.

Ja nechcem obchodníkov ani distributérov elektriny nijako obhajovať, sú to byrokratické kolosy, pomalé a váhavé, o tom niet sporu. Ale elektrina ako aj iné energie sa platia zálohovo a zúčtovávajú spravidla iba 1 x ročne. Každý si môže zálohové platby zvýšiť dobrovoľne ako chce....

Okrem toho hlavný problém v mojom príklade neboli nevrátené zálohy, ale vypnutá dodávka elektrickej energie po dostatočnom upozornení.

Jednoducho starčekovia strácajú od istého veku pojem o platbách a možno by mali preniesť dozor nad presnom platení záloh, uzatváraní zmlúv, objednávaní väčších položiek preniesť na potomkov, alebo aspoň s nastavenými zmluvami a platbami zbytočne nehýbať, pretože poväčšine ide aj tak iba o šmejdov, ktorých treba vždy hnať svinským krokom od dverí.

To ja vidím ako hlavnú príčinu problémov s energiami u starčekov, ako cieľovej skupiny šmejdov, ktorí využívajú ich zbytočnú chamtivosť a zároveň nevedomosť!

P.S.: Ak starčekovi nenapadlo na základe UPOMIENKY za nezaplatenie elektriny, že je niekde chyba, ako by mu to napadlo pohľadom na účet a vrátenú sumu zálohy?
 
Hodnoť

 

Ako tu už aj iní písali, namiesto citových výlevov by ma skôr zaujímalo ako mohlo dôjsť k tomu vypnutiu elektriny bez upozornenia.
 
Hodnoť

 

Pre tých, ktorí potrebujú fakty :-) Prihlásili sme sa na odber elektriny u ZSE na novom odbernom mieste - v novom byte. Všetko sa uskutočnilo cez telefón. Na základe telefonátu začali elektrárne spracúvať zmluvu, ktorú mi mali poslať poštou. Mala som čakať. Nikto ma neupozornil, že musí prísť montér a v rozvodnej skrini musí odpojiť predchádzajúceho odberateľa. Montér prišiel a údajne sa nedozvonil k nikomu v celom vchode, kde je 36 bytov. Stačilo, aby sa dostal na chodbu. Vraj sa nedostal ani tam. Mama zrejme zvonček nepočula, keďže nemá načúvací prístroj nepretržite v uchu. Navyše to bolo na druhý deň po jej návrate z nemocnice, 21.12., tesne pred víkendom, po ktorom nasledovali 3 dni Vianoc. Odpojili ju 28.12. Keď som sa pýtala na dôvod odpojenia na ZSE, oznámili mi, že zrušili proces spracovania zmluvy. Pýtala som sa, či mi to náhodou nemali oznámiť. Odpoveď bola - áno, mali. “Ako to, že vás o tom nikto neinfomoval?” čudovala sa pracovníčka ZSE. Nemala som sa teda ako dozvedieť, že montér sa nedozvonil a že niekto na základe toho stornoval moju žiadosť na pripojenie elektriny. Preto si myslím, že to bola chyba v komunikácii zo strany ZSE.
 


Najčítanejšie


 1. Peter Remeselník: Prečo polícia odmietla potrestať páchateľa, ktorý narazil autom do ľudí a ušiel ? 3 279
 2. Ondrej Prostredník: Pápež podporou spolužitia gejov a lesieb spustil v cirkvi progresívnu revolúciu 1 809
 3. Elena Antalová: Usporiadateľ dieťaťu "Zakrič Matovič je k...t" 1 513
 4. Ján Rudolf: Ako sme obstarali milióny antigénových testov 1 214
 5. Rudolf Biermann: List prezidentke Slovenskej republiky 847
 6. Martin Sukupčák: Matovič je neschopný premiér 768
 7. Jaroslav Toček: Najlepší HOAX o COVIDe-19 653
 8. Ladislav Piršel: To bola drahá svadba, pán premiér! 569
 9. Andrej Tichy: Ako sa zvyšuje plat v Nórsku? 503
 10. Peter Slamenik: Milí kulturisti. Zasa Vám nezákonne zatvorili fitko? 485

Rebríčky článkov


 1. Marian Vojtko: Nerušte nám testovanie! Ja pôjdem aj dvakrát.
 2. Vladimír Krátky: Zákerné jamky na lícach + birmované farizejstvo - čím horšie, tým lepšie ?
 3. Kristína Jakubičková: Aké sú platonické lásky?
 4. Emília Petričková: Covid suvenír
 5. Lukáš Parízek: 2,5 milióna obyvateľov v karanténe
 6. Vladimír Bohm: Aj keď už neveríme na strašidlá, stále nechápeme prírodu
 7. Martin Turčan: Celoplošné šialenstvo!
 8. Jano Richter: Tak teda 50tisíc, či 200tisíc?
 9. Dušan Seberíni: Pani prezidentka zastavte ho !
 10. Jozef Legény: Pán Matovič, ponúknite demisiu, ak bude účasť na testovaní viac ako 80% a prídeme všetci


Už ste čítali?